Průvodce Barcelona

Průvodce Barcelona

Letenky do Barcelony

Ceny letenek do Barcelony nepatří mezi nejlevnější. Pohybují se od 1500 do 3500Kč. Nejlevněji seženete letenky v akci od nízko nákladových leteckých společností. Do Barcelony se létá z Prahy s Ryanair, ČSA nebo Vueling. Doba letu se pohybuje okolo 2h 25m. Do Barcelony se létá také z Katovic a nebo z Bratislavy s WizzAir, avšak na vzdálenější letiště Girona s mnohem dražší dopravou do centra.
 

Letiště El Prat, informace a doprava

Je to druhé největší letiště ve španělsku ze kterého se létá do všech koutů světa. Je to hlavní základna letecké společnosti Vueling.  Letiště má dva terminály od sebe vzdálené asi 2 km. Transfer mezi nimi zajišťuje kyvadlový autobus, který je zdarma a cesta mu zabere asi 10-15 minut.

Transfer z letiště do města Barcelona zajišťuje mimo jiné autobusová linka číslo 46. Cesta 45 minut. Jízdenky koupíte přímo u řidiče za 2,20€. Nebo můžete jet metrem. Metro linky L9 jezdí od obou terminálů na severozápadní okraj Barcelony. Tuto linku můžete využít také pro cestu z letiště na Camp Nou, domov FC Barcelony. Jízdenka na metro stojí 4,60 EUR. Na letiště a z letiště jezdí také speciální linka  „Aerobus, která také staví u obou terminálů. Vyjíždí zhruba každých 10 minut.

Doprava po Barceloně

Způsobů jak cestovat po Barceloně je mnoho. Díky rozsáhlé síti linek metra, vlaků, autobusů, tramvají či dokonce lanovky můžete cestovat po městě i mimo něj prostřednictvím městské hromadné dopravy. Bližší informace o jízdenkách a mapy najdete na oficiálním webu dopravního podniku TMP.
Pokud byste chtěli ušetřit, tak můžete využít takzvanou Barcelona Card, která nabízí kombinaci neomezeného cestování a bezplatných vstupů a slev do více než 100 atrakcí ve městě. Při nákupu online navíc dostanete další slevu ve výši 10 %. Na 72 hodin stojí 45 €.Pokud preferujete cestování po vlastni ose tak využijte služeb autopůjčoven. Nabídky půjčoven se slevou najdeš tady.
 

Ubytování v Barceloně

Vzhledem k tomu, že v letních měsících se v Barceloně koná mnoho konferencí a kongresů, je vhodné ubytovaní rezervovat s dostatečným předstihem. Možností kde se ubytovat je v Barceloně nespočet. Jestliže se ubytujete v centru, tak budete mít nadosah veškeré dění a atrakce. Když se ubytujete na okraji města tak zase zaplatíte víc za dojíždění. Ceny ubytování se pohybuje v závislosti od lokality. Nejlevnější hostely seženete za 20€ za noc a za pohodlnější apartmán zaplatíte od 60 do 250€.
Nabídku ubytovaní naleznete zde. Výhodné ceny ubytování hledej tady
 

Co vidět v Barceloně? 

Barcelona je doslova napěchovaná zajímavými stavbami a atrakcemi. Mezi ty nejznámější patří nejslavnější dílo architekta Gaudího La Sagrada Família. Tato monumentální stavba je považovaná za dominantu města. S její výstavbou se začalo už v roce 1882 a trvá dodnes. Jednou z největších barcelonských zajímavostí je rozlehlý Park Güell, jehož autorem není opět nikdo jiný, než slavný katalánský architekt Antoni Gaudí. Park je rozdělen na dvě části z nichž jedna je placená a druhá zdarma. Oficiální stránky parku a další informace najdete na jejich oficiálním webu. Dalším lákadlem Barcelony je stavba Casa Mila, které se říká La Padrera. Je to opět dílo architekta Gaudího a vyznačuje se netradičním zpracováním. Ceny vstupného a více informací na oficiálním webu.