Průvodce Mallorca

Průvodce Mallorca

Letenky na Mallorcu

Ceny letenek se pohybují v různých cenových kategoriích od 500 do 3000Kč. Nejlevněji seženete letenky v akci od nízko nákladových leteckých společností Ryanair, Laudamotion nebo Eurowings. Nejlevnější jsou s odletem od našich sousedů z Rakouska, Polska či Německa. Pokud chcete letět z Prahy tak počítejte, že zaplatíte dvakrát tolik. V ceně je započítáno pouze příruční zavazadlo.

Letenky je ideální kupovat zhruba 2-4 měsíce dopředu.Nejlepším obdobím pro cesty na Mallorcu je jaro nebo podzim. V letním období sledujte spíše nabídky cestovních kanceláří. 
 

Letiště Palma de Mallorca, informace a doprava

Přímým letem z Prahy se na Mallorcu dostanete zhruba za dvě hodiny. Na Mallorcu se léta na jedno mezinárodní letiště Palma de Mallorca. 
 
Letiště na Mallorce patří mezi nejrušnější v Evropě a je to třetí největší ve Španělsku. Letiště má jeden velký terminál a vzdálenosti jsou zde poměrně veliké, proto je potřeba počítat s větší časovou rezervou. 

Letiště je otevřené 24/7, je zde bezplatné připojení k wifi a nepřetržitě jsou k dispozici i některé obchody a restaurace. 

Transfer z letiště do města Palma a nebo k přístavu zajišťuje autobusová linka číslo 1. Cesta trvá do 10 km vzdáleného města zhruba  25 minut a do přístavu 35 minut. Jízdenky koupíte přímo u řidiče za 5€. Autobusy jezdí každých 15 minut od 5:30 do 01:00 hod. 

Ceny jídla a pití na Mallorce

Cena ubytování na Mallorce mimo sezonu za apartmanový pokoj je okolo 30€ za noc. Ve 4* hotelu zaplatíte okolo 100€ a u 4* hotelu počítejte s cenou až 250€ za noc. Výhodné ceny ubytování hledej tady
 
Za jídlo ve fast food řetězcích jako McDonald nebo Burger King zaplatíte 8€ a za oběd v restauraci dáte okolo 10-12€. Ceny potravin v obchodech jsou podobné jako u nás nebo o něco málo vyšší. Záleží na lokalitě a na výběru obchodu.

Voda z vodovodu na Mallorce není pitná. V obchodě za ni zaplatíte cce 0,8€

Doprava po Mallorce

Nejlepším způsobem jak se pohybovat po Mallorce je půjčení vlastního auta. Nabídky půjčoven se slevou najdeš tady.
Na Mallorce samozřejmě funguje i místní doprava autobus a vlak. Využít můžete i taxi, i když taxislužby na Mallorce nepatří moc mezi spolehlivé a rychlé. 

Co na Mallorce ochutnat? 

Místní kuchyně je totožná s tou španělskou. Klasikou jsou paellas mořské plody a jako předkrm či menší občerstvení tapas. Pokud chcete zapadnout a být jako pravý Španěl nebo Mallorčan tak pijte tradiční španělskou sangrii pouze k paellas. Jako většina národů ani Mallorčané se nebrání pivu. Vychutnávají si ho přímo z malých lahví. Nejoblíbenější značkou je Estrella. Chceteli ochutnat nějakou místní specialitu tak vyzkoušejte klobásu Sobrassada a nebo rýži Arros Brut či sladký koláč Ensaimada.